4 zasady, jakimi trzeba się kierować przy zakupie używanego auta

Większość Polaków zainteresowanych nabyciem auta decyduje się na transakcję na rynku wtórnym. Przemawiają za tym głównie aspekty finansowe. Poza tym oferta w zakresie używanych aut jest bogata i zróżnicowana. Aby nie trafić niczym przysłowiową kulą w płot, Trzeba przestrzegać kilku ważnych zasad.

Sprecyzuj własne potrzeby

Chcąc dobrze kupić używany samochód, należy się przede wszystkim zastanowić, jaki konkretnie ma on być. Innego auta potrzebuje duża rodzina, a innego singiel żyjący w dużym mieście i codziennie dojeżdżający do pracy. Każdy ma też swoje preferencje, jeśli chodzi o standard wyposażenia. Znając własne oczekiwania względem pojazdu, łatwiej jest przeprowadzić selekcję ogłoszeń.

Określ budżet

Przy zakupie samochodu zawsze trzeba mierzyć siły na zamiary – odnosi się to rzecz jasna do kwestii finansowych. Nabytek w postaci używanego auta nie może nadwyrężyć domowego budżetu i nie narazić go na utratę płynności. Eksperci z salonu Używane Jak Nowe radzą, aby mieć w zanadrzu dodatkowe pieniądze na wydatki związane z kupnem samochodu, np. na ubezpieczenie czy przegląd w serwisie. Kwota ta powinna odpowiadać 10 proc. wartości pojazdu – to absolutne minimum.

Poszukaj sprawdzonego sprzedawcy

Transakcje kupna-sprzedaży obejmujące używane samochody najczęściej są przeprowadzane na rynku wtórnym. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup auta od poleconej lub dobrze znanej osoby, ale to nie zawsze wchodzi w rachubę. Trzeba zatem pamiętać, że omawianego zakupu można też dokonać w komisie. Warto też odwiedzić salon specjalizujący się w sprzedaży konkretnych aut z drugiej ręki, np. salon Hondy. Warszawa to znakomity przykład lokalizacji, gdzie funkcjonują tego typu firmy.

Spotkaj się ze sprzedawcą

O zakupie używanego samochodu nie ma mowy bez uprzednich oględzin. Nie wszyscy czują się pewnie w temacie motoryzacji – w takiej sytuacji na spotkanie ze sprzedawcą należy wybrać się z kimś, kto się na tym zna. Auto wymaga obejrzenia od zewnątrz i od środka oraz zabrania go na jazdę próbną, najlepiej połączoną z wizytą w zaufanym warsztacie.

https://www.uzywanejaknowe.pl/

Poprzedni post Aplikacja do parkowania – przyda Ci się w Krakowie!
Następny post Używane auto sportowe – jak kupić, żeby nie żałować?