Aplikacja do parkowania – przyda Ci się w Krakowie!

Problemy z parkowaniem to chleb powszedni mieszkańców Krakowa, jednego z najbardziej zakorkowanych miast w Polsce. W wielu sytuacjach pomocna może się okazać specjalna aplikacja do szybkich płatności za parkowanie określana potocznie mianem parkomatu w kieszeni.

Strefy płatnego parkowania w Krakowie – dlaczego są potrzebne?

Strefy płatnego parkowania funkcjonują przede wszystkim w centrum Krakowa, ale oczywiście nie tylko tam. Powstały głównie po to, aby zachęcić kierowców do częstszego korzystania z transportu publicznego, co ma przyczynić się do rozładowania ruchu w mieście. W centrum Krakowa znalezienie miejsca postojowego zajmuje jednemu kierowcy zwykle ok. 40 minut, co powoduje szereg utrudnień dla wszystkich uczestników ruchu. Niemniej i z parkowaniem w płatnych strefach wiążą się pewne problemy.

Strefy płatnego parkowania w Krakowie – na co narzekają kierowcy?

Dobre, ale na pewno nieidealne rozwiązanie – taka właśnie jest strefa płatnego parkowania. Kraków realizuje coraz więcej inwestycji w tym zakresie, niemniej niektórych trudności nie da się uniknąć. Mowa tu o parkomatach służących do pobierania opłat za postój. Nierzadko trzeba stać w kolejce, aby kupić bilet. Zdarza się i tak, że brakuje drobnych lub pojawiają się trudności z płatnością kartą. Największą wadą parkometrów jednak to, że naliczają opłaty za każdą rozpoczętą godzinę postoju, co w praktyce często oznacza konieczność płacenia więcej, niż rzeczywiście trzeba.

Parkowanie z aplikacją – dlaczego warto?

Parkując z aplikacją AnyPark, można uniknąć powyższych komplikacji. W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy w danym mieście lub strefie można opłacać parkowanie przy pomocy aplikacji. Jeśli w strefie płatnego parkowania w Krakowie umieszczone jest jej logo, to jest to zielone światło dla kierowców. Największym udogodnieniem jest opcja sekundowego naliczania, dzięki czemu zmotoryzowani płacą tylko za rzeczywisty czas postoju. Aplikacja zapamiętuje też położenie samochodu, więc łatwiej go namierzyć na dużym parkingu.

Poprzedni post Samochody na minuty – co warto wiedzieć na ten temat?
Następny post 4 zasady, jakimi trzeba się kierować przy zakupie używanego auta