Czy faktycznie potrzebujesz prawa jazdy?

Odsetek osób otrzymujących prawo jazdy przez lata stopniowo spada. Jest ku temu kilka powódów, które wymieniliśmy w poniższym artykule.

Trudność: Teraz jest znacznie trudniej i bardziej czasochłonnie z naszym systemem prawa jazdy, aby przejść do posiadania pełnego prawa jazdy. Kierowca musi zdać jeden test teoretyczny i trudny egzamin praktyczny.

Wydatki: podczas gdy koszty samochodów na przestrzeni lat rzeczywiście spadały w stosunku do ogólnych dochodów, teraz mamy o wiele więcej rzeczy konkurujących o nasze złotówki, np. koszty mieszkaniowe (szczególnie w dużych miastach). Isteniej też coraz więcej rozywek które pożerają nasze pieniadze.

Urbanizacja: nastolatki mieszkające w wysoko zurbanizowanych obszarach często nie mają miejsca w garażu, w którym mogłyby przechować samochód lub motocykl.

Alternatywy: tramwaje, autobusy i pociągi są bardziej komfortowe i niezawodne niż kiedykolwiek, a nowe opcje, takie jak Uber, niwelują potrzebę posiadania własnego pojazdu i możliwość prowadzenia go.

Oczekiwania: jest coraz więcej imigrantów z krajów, gdzie posiadanie prawa jazdy nie jest uważane za niezbędne.

Przyszłe plany dotyczące podróży: Wiele osóbw yjeżdża za granicę na rok (lub dwa) przed lub po studiach. W końcu trafiają do takiego miasta jak Londyn, gdzie posiadanie samochodu jest nie tylko niewiarygodnie drogie, ale również nie jest konieczne ze względu na to, jak dobry jest transport publiczny. Albo, jeśli udadzą się na zwiedzanie świata, ich pieniądze zostaną wykorzystane na na wycieczkę, a nie na zakup samochodu.

Poprzedni post Jakie są korzyści z posiadania prawa jazdy?
Następny post Jak bezpiecznie prowadzić samochód? Porady