Dlaczego ludzie jeżdżą poniżej limitu prędkości?

Jednym z najczęstszych powodów, dla których kierowcy jeżdżą poniżej dozwolonej prędkości, jest to, że jeżdżą, gdy są rozproszeni. Zazwyczaj kierowcy są rozproszeni przez telefony komórkowe. Zwracają oni większą uwagę na swój telefon i starają się ykonywać wiele zadań na raz. Nie jest to jednak bezpieczne i może prowadzić do kolizji.

Jak bezpiecznie prowadzić samochód? Porady

Innym powodem, dla którego ludzie jeżdżą wolno, jest to, że boją się jechać zbyt szybko. Istnieje kilka powodów, dla których ktoś boi się jechać szybko. Może to być nowy, niedoświadczony kierowca, który nie jest jeszcze przyzwyczajony do prędkości na autostradzie. Ktoś, kto ma problemy z widzeniem, może próbować jechać wolniej, aby przypadkiem nie zderzyć z czymś się. Starsi ludzie mogą nie być w stanie konsekwentnie trzymać pedału gazu, który utrzymuje ich samochód w ruchu z odpowiednią prędkością.

Nowicjusze mogą również jeździć wolniej. Mogą to być turyści, którzy bardziej interesują się zabytkami niż zwróceniem uwagi na drogę lub kierowcy, którzy nie znają okolicy i są zdezorientowani co do tego, dokąd jadą. Osoba nowo przybyła na ruchliwy teren może również nieumyślnie zwolnić, aby mieć więcej czasu na ustalenie schematów ruchu i dać sobie miejsce na reakcję na zdarzenia na drodze.

 

Poprzedni post Czy wolna jazda jest niezpieczna?
Następny post Dlaczego szybka jazda jest niebezpieczna?

Jeden komentarz w temacie “Dlaczego ludzie jeżdżą poniżej limitu prędkości?

Dodaj komentarz