Dlaczego warto, a dlaczego nie warto korzystać z ASO dla naprawy samochodu?

Autoryzowane Stacje Obsługi cieszą się dużą popularnością na motoryzacyjnym rynku. Warto zauważyć, że takie rozwiązanie ma szerokie grono zwolenników.

Jeśli dojdzie do awarii auta, poszukujemy sprawnej i komfortowej pomocy. Jedną z opcji jest ASO, które daje wiele możliwości. Co warto wiedzieć o naprawach auta z ASO? Jakie zalety powinniśmy poznać?

Naprawa auta z ASO – zalety

Jakie są najważniejsze zalety naprawy auta z ASO? Przede wszystkim pojazdem zajmują się specjaliści, którzy zajmują się naprawami danych marek samochodów. Profesjonalna obsługa na wysokim poziomie wpływa na komfort klientów. Poza tym, nie uczestniczymy w rozliczeniu podczas naprawy szkody komunikacyjnej, gdyż następuje ono między ASO a ubezpieczycielem.

Nie zapominajmy o użyciu oryginalnych części. To z kolei przekłada się na wysoką jakość i nie obniża wartości auta tak, jak ma to miejsce z użyciem zamienników. Gdy będziemy korzystać z pojazdu zastępczego, zazwyczaj otrzymuje auto tej samej marki lub marek, które wchodzą w skład danego koncernu.

W portalu tuningowo.pl znajdziesz poradnik dotyczący rozróżniania samochodowych części zamiennych oryginalnych od podróbek.

Naprawa auta z ASO – wady

Czy są jakieś wady naprawy auta z ASO? Jeżeli korzystamy z niesprawdzonego warsztatu, może się okazać, że pojazd nie został naprawiany w taki sposób, w jaki tego oczekiwaliśmy. Faktem jest, że nie każda Autoryzowana Stacja Obsługi zapewnia usługi najwyższej jakości. Ponadto, na naprawie z pewnością nie zarobimy. W przypadku kosztorysowego wariantu być może uda nam się naprawić samochód taniej, niż wycenił to ubezpieczyciel.

Jak widać, ASO ma liczne zalety, ale ma też pewne wady. Skorzystanie z oferty jest zależne od oczekiwań kierowcy.

Poprzedni post Dodatek do oleju silnikowego – dlaczego warto go stosować
Następny post Przydatne wskazówki dotyczące podróżowania samochodem