Dodatek do oleju silnikowego – dlaczego warto go stosować

Czy wiesz, że w trakcie zwykłej eksploatacji pojazdu Twój silnik, podobnie jak inne części ulega zużyciu? Gdy tylko silnik pracuje głośniej, zwiększa się zużycie paliwa, a mimo to dynamika pojazdu maleje, to znak, że może być potrzebna jego regeneracja. Niestety, usługa tego typu może być bardzo kosztowna, o ile w ogóle jest wykonalna. Tymczasem możesz zapobiec zużyciu i odbudować jego strukturę, bez konieczności wizyt w warsztacie. Wystarczy, że zastosujesz dodatek do oleju silnikowego.

Czym są dodatki do oleju silnikowego?

Dodatki do oleju silnikowego są stosowane w celu poprawy wydajności olejów silnikowych i samego silnika. Zazwyczaj dodaje się je do oleju silnikowego podczas jego rutynowej wymiany, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić to także pomiędzy wymianą. W jakim celu się je stosuje? Dodatek do oleju silnikowego ma za zadanie zmniejszyć tarcie metalu i zapobiegać naturalnemu zużyciu. Ponadto, dodatki tego typu służą do bezinwazyjnej regeneracji silnika, czyli takiej, która nie wymaga demontażu jego elementów. Jednym z lepszych produktów tego typu jest Ceramizer®. Wystarczy wlać odpowiednią ilość zgodnie z instrukcją, aby preparat do regeneracji silnika zaczął działać. Pierwsze efekty zauważysz już po kilku dniach jazdy, chociaż warstwa ochronna, jaka wytwarza się po aplikacji tego dodatku do oleju, tworzy się do 1500 km od zastosowania.

Jakie są zalety stosowania dodatków do olejów silnikowych?

Tarcie tłoków o metalowe elementy wewnątrz silnika powoduje powstawanie odprysków i zbieranie się opiłków, które ostatecznie trafiają do oleju. Po zastosowaniu preparatu do regeneracji marki Ceramizer® tworzy się warstwa ochronna na powierzchni silnika, a ubytki zostają wypełnione przez ceramiczne cząsteczki. Dzięki temu wszystkie elementy silnika podlegające tarciu zostają poddane regeneracji i stają się mocniejsze, a do wszystkich zalet ze stosowania takiego preparatu należą:

  • regeneracja silnika;
  • redukcja poboru oleju;
  • mniejsze zużycie paliwa;
  • łatwiejszy rozruch silnika.

Jakie dodatki do olejów samochodowych warto stosować?

Poza stosowaniem dodatku do oleju silnikowego, który zdecydowanie poprawia pracę silnika, regeneruje jego elementy i ułatwia rozruch, zwłaszcza w niskich temperaturach, warto także stosować dodatek do oleju skrzyni biegów, który zwiększa żywotność mechanizmu, ułatwia zmianę biegów i skutecznie zapobiega poważnym awariom. Stosowanie tego typu preparatów zdecydowanie poprawia także komfort jazdy.

Poprzedni post Od czego zacząć szukając używanego samochodu.
Następny post Dlaczego warto, a dlaczego nie warto korzystać z ASO dla naprawy samochodu?