Jakie są korzyści z posiadania prawa jazdy?

Zatrudnienie: W Wielkiej Brytanii szacuje się, że co szósty pracownik ubiega się o prawo jazdy, nawet jeśli prawo jazdy nie jest faktycznie potrzebne do wykonywania danej pracy. Nie posiadanie prawa jazdy zmniejsza zdolność do ubiegania się o pracę i podróżowania do pracy. To nadal jest postrzegane jako niezwykłe, jeśli osoba nie ma swojego prawa jazdy odrazu po ukończeniu 20 lat. Posiadanie licencji daje więcej możliwości podróżowania do pracy niż tylko pieszo/na rowerze/transportem publicznym.

Społeczne: brak łatwego dostępu do transportu może prowadzić do społecznej izolacji. O ile brak pojazdu nie jest problemem w miastach, w których transport publiczny jest łatwo dostępny, o tyle na obszarach wiejskich jest on bardzo ważny. Pojazd pozwala na zwiedzanie poszerzanie horyzontów oraz utrzymywanie kontaktu z przyjaciółmi i krewnymi.

Czy faktycznie potrzebujesz prawo jazdy?

Rodzina: jeśli masz dzieci, posiadanie samochodu ułatwi Ci życie podczas podróży, zakupów i ogólnych rzeczy. Ponadto, jeśli musisz szybko zabrać je do lekarza, nie musisz czekać na transport publiczny czy taksówkę.

Identyfikacja: zastanów się, ile razy musisz udowodnić, kim jesteś, np. ubiegając się o kartę kredytową, wchodząc do klubu nocnego, itp.

Poprzedni post Jak użyć prawa jazdy do weryfikacji w kasynie online
Następny post Czy faktycznie potrzebujesz prawa jazdy?