Od czego zacząć szukając używanego samochodu.

Poszukiwania samochodu nie należą do tych czynności, które są najprzyjemniejsze. No chyba, że nasz budżet jest nieograniczony lub przynajmniej stoi na dość przyzwoitym poziomie. A i to nie zawsze sprawi, że kupimy dobre auto z drugiej ręki.

Od czego zacząć

Poszukiwania warto rozpocząć od zapoznania się z poradnikiem na stronie NaDrogach.pl. Oprócz tego warto zapoznać się z wtórnym rynkiem motoryzacyjnym, a mówiąc skrótem na co nas stać i po ile chodzą interesujące nas pojazdy. W tym punkcie często zderzymy się ze ścianą, gdyż zapewne okaże się, że te samochody używane, które akurat nas interesowały są powyżej naszej górnej granicy cenowej.

Wtedy jednak zniżając swoje wymagania zauważymy, że mimo tego można znaleźć coś sensownego. Warto skupić się wtedy na najważniejszych kwestiach.

Przebieg ma znaczenie

Jednym z głównych kryteriów jakie należy wziąć pod uwagę  jest średni przebieg danego modelu z odpowiedniego rocznika. Oczywiście zdarzają się wyjątki, którymi starsza pani jeździła tylko do kościoła, ale to już dziś naprawdę rzadkość. Średni przebieg ustalimy sobie przeglądając po prostu różne ogłoszenia.

Najlepszy młodszy model?

Nie zawsze też najważniejszą kwestią jest najmłodszy rocznik. Mianowicie chodzi o to, że auta używane nie kataloguje się według wieku. Czasami, a może nawet często starszy model będzie miał po pierwsze lepsze wyposażenie, a po drugie może był w lepszych rękach i był bardziej odpowiednio serwisowany.

Niestety wybór samochodu używanego w dobrej cenie i dobrym stanie to nie przysłowiowa bułka z masłem. Trzeba spojrzeć na to w szerokim spectrum i zauważać rzeczy których na pierwszy rzut oka nie widać. A warto poświęcić na to odrobinę więcej czasu i być zadowolonym z kupna „nowego” auta.

Poprzedni post Jak zezłomować samochód?
Następny post Dodatek do oleju silnikowego – dlaczego warto go stosować