Używane auto sportowe – jak kupić, żeby nie żałować?

Samochód sportowy to dla wielu osób spełnienie największych marzeń. Tego typu auta mają wielu zwolenników wśród miłośników motoryzacji, niemniej nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na taki wydatek. Nic więc dziwnego, że kierowcy często decydują się na zakup używanego egzemplarza.

Jaki budżet na zakup używanego auta sportowego?

Planując zakup używanego samochodu sportowego, trzeba w pierwszej kolejności określić własne oczekiwania względem takiego pojazdu. Kolejną równie istotną kwestią jest określenie budżetu, jaki można przeznaczyć na tego typu wydatek. Obowiązuje przy tym zasada, aby mierzyć siły na zamiary – zakup samochodu nie powinien naruszyć płynności domowego budżetu. Wiele oczywiście zależy od tego, jaki konkretnie pojazd interesuje kierowcę. Przykładowo Honda CR-X, która była produkowana w latach 1983-1992, będzie kosztowała znacznie mniej niż nowoczesny wóz. Eksperci z salonu Honda Plaza radzą, aby zawsze mieć nadwyżkę w gotowości. Raz, że może trafić się wyjątkowo atrakcyjna oferta i lepiej mieć dodatkowe pieniądze, aby trochę dopłacić, a po drugie zapas przyda się na zakup ubezpieczenia czy wizytę w warsztacie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego auta sportowego?

Przy wyborze używanego samochodu sportowego należy kierować się praktycznie takimi samymi kryteriami, co w przypadku zakupu każdego innego pojazdu z drugiej ręki. Znając swoje potrzeby i możliwości finansowe, łatwiej jest dokonać selekcji ofert – tych akurat na wtórnym rynku motoryzacyjnym nie brakuje. Samochód musi być przede wszystkim w dobrym stanie technicznym i mieć solidnie udokumentowaną historię serwisową. Najlepiej, jeśli nie wyróżnia się zbyt dużym przebiegiem. Bardzo ważne w omawianym kontekście jest też jego pochodzenie. Wybrane oferty wymagają weryfikacji, co może się odbyć jedynie podczas osobistych oględzin samochodu. Trzeba go też zabrać na jazdę próbną, bo tylko w tren sposób można się przekonać, jak wóz sprawuje się w trasie. Wskazane jest, aby jazdę próbną połączyć z wizytą w zaufanym serwisie.

https://www.hondaplaza.pl/

Poprzedni post 4 zasady, jakimi trzeba się kierować przy zakupie używanego auta
Następny post Dlaczego powinieneś pomyśleć o wzięciu kredytu samochodowego?