Używany crossover do jazdy miejskiej – czy to dobry wybór?

W poszukiwaniu odpowiedniego samochodu do jazdy po mieście sporo osób decyduje się na crossovera. Ten rodzaj nadwozia jest z wielu powodów ceniony przez kierowców – nic więc dziwnego, że wybór pada właśnie na taki pojazd.

Crossover klasy miejskiej – funkcjonalność ponad wszystko!

Dobry samochód do jazdy po mieście to przede wszystkim samochód funkcjonalny. Crossovery klasy miejskiej nie są pod tym względem wyjątkiem, czego doskonałym przykładem może być chociażby Ford EcoSport – jeden ze sztandarowych przedstawicieli tego segmentu aut. Bardzo ważne jest to, aby pojazd odznaczał się niezbyt dużymi gabarytami i był wyposażony w spory bagażnik. Jednocześnie powinien zapewniać kierowcy i pasażerom przestrzeń nieodzowną do podróżowania w komfortowych warunkach. Do praktycznych rozwiązań stosowanych w crossoverach klasy miejskiej zaliczają się też m.in. podręczne schowki oraz automatyczna skrzynia biegów.

Crossover klasy miejskiej – komfort i bezpieczeństwo

Klienci salonu Autoplaza cenią crossovery klasy miejskiej m.in. za wygodę i bezpieczeństwo. Wysoko umieszczone nadwozie zapewnia dobrą widoczność, dzięki czemu kierowcy łatwiej jest kontrolować to, co dzieje się na drodze i w porę reagować. Kupując samochód, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na to, jakie posiada systemy bezpieczeństwa. Przydatne są np. monitorowanie ruchu poprzecznego czy system chroniący przed najechaniem na tył poprzedzającego pojazdu.

Crossover klasy miejskiej – jak wybrać używany egzemplarz?

Przy zakupie używanego crossovera klasy miejskiej należy mieć na względzie wiek i stan techniczny pojazdu. Przykładowo względnie nowy Ford EcoSport będzie co prawda droższy, ale sprawniejszy i mniej awaryjny niż jego dziesięcioletni kolega. W tym kontekście pojawia się kwestia dostępności części – im łatwiej je kupić, tym mniej kosztują oraz tym niższe są rachunki za naprawy. Używane auto trzeba dokładnie obejrzeć oraz wybrać się nim na jazdę próbną. Konieczne jest ponadto dokładne zapoznanie się z dokumentacją.

Poprzedni post Jak unikać wypadków ze zwierzętami na drodze?
Następny post Samochody na minuty – co warto wiedzieć na ten temat?