Wypowiedziana umowa OC odpowiedzialności cywilnej

oc

Samochód to nie tylko przyjemność prowadzenia, możliwość dostania się w prawie każde miejsce na ziemi. Auto to przyjaciel, a jak wiemy o przyjaciół trzeba zadbać. Dlatego od właścicieli samochodów wymaga się podpisywania umów na 12 miesięcy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Bywają sytuacje, w których można zrezygnować z OC czyli wypowiedzieć OC u dotychczasowego ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie samochodu wymaga od właściciela ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej OC. Czas trwania takiego ubezpieczenia zazwyczaj wynosi 12 miesięcy. Dobrze jest wiedzieć kiedy i jak można wypowiedzieć OC samochodu.

Wypowiedzieć OC można w sytuacji, gdy umowa z dotychczasową firmą kończy się i możemy przyjrzeć się innym ofertom na rynku. Jednocześnie trzeba wypowiedzieć polisę u dotychczasowej firmy ubezpieczającej samochód. Trzeba taką polisę wypowiedzieć najpóźniej w przedostatnim dniu obowiązywania.

Jednak zdarza się, że właściciele samochodów zapominają o tym terminie. Wówczas ubezpieczyciel naliczy opłatę i zwróci pieniądze tylko za niewykorzystany czas ubezpieczenia.

Dla wszystkich kierowców (i nie tylko) przygotowaliśmy również stronę jaworznoinfo.pl, gdzie możesz wzbogacić swoją wiedzę z zakresu wypadków drogowych, a przy okazji być na bieżąco z interesującymi faktami z miasta i regionu.

Przy sprzedaży własnego samochodu całe OC i polisa ubezpieczeniowa przechodzi na nowego właściciela. Wówczas nie ma możliwości wypowiedzenia OC. Taka polisa ubezpieczeniowa nie odnawia się automatycznie, więc trzeba pamiętać o podpisywaniu nowych umów. Dlatego zapoznaj się z kalkulatorem OC/AC Beesafe.

Uzbrojony w taką wiedzę nie wahaj się długo przed zmianą firmy ubezpieczającej. Obecnie na rynku jest wiele ofert i każdy znajdzie tę idealną dla siebie i swojego auta.

Poprzedni post Dlaczego powinieneś pomyśleć o wzięciu kredytu samochodowego?
Następny post Jak zezłomować samochód?